poniedziałek, 14 lipca 2014

Paris Fashion Week Haute Couture jesień-zima 2014/2015

Za nami Paris Fashion Week Haute Couture. Do Paryża przyjechali najważniejsi redaktorzy magazynów o modzie z Anną Wintour na czele, gwiazdy oraz fashioniści. Z gwiazd, które podziwiały kolekcję projektantów można było zobaczyć: Kristen Stewart, Jennifer Lawrence, Emmę Watson, Charlie Theron, Kate Hudson, siostry Kardashian- Kim i Kendall oraz Jennifer Lopez. Najczęstszym gościem pokazów była znana fashionistka Olivia Palermo. Nie tylko panie podziwiały przepiękne kolekcje.
Na pokazie Chanel pojawił się Jared Leto, a na kolekcji Rafa Simonsa dla Christiana Diora Sean Penn. 

Pokaz kolekcji Atelier Versace otworzył paryski fashion week. W kolekcji dominowały długie suknie i ciemne kolory: czarny, fioletowy, granat. Bardzo często w długich sukniach pojawiały się długie rozcięcia.
Kolekcja Atelier Veracse została stworzona z myślą o silnych kobietach, takich jak: Jennifer Lopez czy Angelina Jolie.

Najbardziej głośno było o kolekcji Rafy Simonsa dla Christiana Diora. Goście byli zachwyceni przepięknym wystrojem sali i wybiegu. Na wybiegu królowały suknie, które były mocno rozkloszowane w okolicy bioder oraz kombinezony. Najczęstszym motywem jaki pojawiał się na sukniach czy kombinezonach były kwiaty.

Giambattista Valli zaprezentował piękne suknie, w różnych kolorach: czerwonym, niebieskim, żółtym. Dól sukni wyglądał jakby, był utkany z piór, zrobionych Ombre.

Kolekcja Valentino była inspirowana starożytnym Rzymem. Największe wrażenie oprócz kolekcji wywarło również miejsce pokazu: wnętrza hotelu Salomon de Rothschild zamieniono w ogród.

Kolekcje Eliego Saaba i Zuhaira Murada zostawiłam na koniec. Moim zdaniem są to najpiękniejsze i najbardziej spektakularne suknie jakie widziałam. Elie Saab zaprezentował suknie, które podkreślają sylwetkę krojem, kolory były bardzo delikatne i dziewczęce. Na każdej sukni pojawiały się połyskujące kryształki. U Zuhaira Murada dominowały ciemne kolory:czarny, kobalt. Suknie były bardzo dopasowane i bogato zdobione. ~ Agnieszka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz