niedziela, 18 stycznia 2015

Kurkuma na trądzik ? To jest to !

Czytając miesięcznik Womens Health ( http://www.womenshealth.pl/ ) natknęłam się na artykuł dotyczący kurkumy. Było napisane skąd pochodzi i na jakie dolegliwości można ją stosować. Otóż można ją stosować m.in. : na depresję, stres. Terapia kurkumą zmniejsza objawy demencji, poprawia pamięć. Można robić z niej maseczki i nakładać je na cerę. Mnie najbardziej zaciekawił właśnie fakt, że może pomóc cerze trądzikowej. Kurkuma stosowana wewnętrznie i dodawana do jedzenia jest już potężnym sprzymierzeńcem urody. W formie maseczki działa najlepiej. Wiedzą o tym doskonale Hinduski.

Po przeczytaniu artykułu postanowiłam taką maseczkę zrobić.

Oto przepis:
  • 2-3 łyżki kurkumy (wychodzi całe opakowanie)
  • odrobina miodu
  • 1,5 łyżeczki jogurtu naturalnego.
     

                                        Do miseczki dodajemy: 2-3 łyżki kurkumy.

                                         Dodajemy odrobinę lejącego się miodu.

                           Do kurkumy i miodu, dodajemy 1,5 łyżki jogurtu naturalnego.

Wszystkie składniki dokładnie mieszamy. I tak stworzoną przez nas maseczkę nakładamy na twarz. Musimy trzymać ją przez pół godziny. Później dokładnie zmywamy, żeby nie było tak pięknie kurkuma strasznie barwi i to na żółto. Po zmyciu maseczki twarz jest żółta. Na drugi dzień wygląda już normalnie.  Maseczkę najlepiej zrobić, wtedy kiedy nigdzie nie musimy wyjść.

Maseczkę robię już trzeci raz i piszę Wam, że to działa ! Fantastycznie zmniejsza występowanie trądziku. Likwiduje stany zapalne.  Rozświetla i poprawia koloryt cery. Usuwa przebarwienia. Polecam też czytanie Womens Health. Znajdziemy w niej fajne porady dotyczące zdrowia, urody, odżywiania oraz jakie ćwiczenia możemy stosować, by mieć piękną sylwetkę.

Mamy nowy trend w pielęgnacji cery: kurkuma ! :)

                                                                                                               ~Agnieszka
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz